Кава 25 Coffee Roasters до Міжнародного жіночого дня

Українська жінка – особливий феномен, якому не має аналогів у світі. Своїм талантом жінки внесли вагомий внесок в культуру, мистецтво, політику, науку, літературу та багато інших сфер життя рідної країни та світу.

До Міжнародного жіночого дня ми підготували лімітовану лінійку з 5 позицій кави, де зображені видатні жінки України: Катерина Білокур, Софія Окуневська, Соломія Крушельницька, Олена Казимирчак-Полонська та Марко Вовчок.

Ми також поміркували, яку каву могли б обрати ці великі жінки та “запропонували” їм смачну чашку з нашого асортименту. 

Напередодні 8 березня вважаємо за честь розказати вам про цих жінок та нагадати, який внесок вони зробили для розвитку України та українців.

Катерина Білокур - видатна українська художниця, яка знайшла свій шлях до успіху та слави завдяки незламній волі та таланту. Вона не мала ніякої професійної освіти та навчалася самостійно, але це не завадило їй створити безліч шедеврів українського народного живопису. Її картини відрізняються неповторною красою та оригінальним стилем, а сама художниця стала символом національної культури та мистецтва. 

Катерині Білокур ми б запропонували спробувати преміум-позицію Bolivia Caranavi з шоколадно-горіховим смаком, бо треба щось легке та солоденьке для творчого натхнення.

Олена Казимирчак-Полонська була закохана в небо. Зробила значний внесок у розвиток астрономії. Довела, що основним фактором, який призводить до змін кометних орбіт, є гравітаційний вплив великих планет. Обґрунтувала гіпотезу захоплення короткоперіодичних комет великими планетами. З’ясувала загальні закономірності еволюції кометних орбіт. Досліджувала рух 35 короткоперіодичних комет різних планетних сімей з урахуванням їхніх збурень. 1978 року ім’ям Полонської було названо малу планету №2006 (2006 Polonskaya). 

Для Олени ми б зробили чашку нашої преміум - новинки Indonesia Sulawesi Kalossi з нотками нектарину, білої черешні та какао, бо треба бадьоритися, щоб досліджувати зоряне небо.


Софія Окуневська-Морачевська – була однією з перших лікарок на західних теренах України, яка започаткувала лікування онкологічних захворювань радієм за методикою Марії Склодовської-Кюрі. А ще створила словник української медичної термінології, заснувала школу акушерів-гінекологів, курси для сестер милосердя. Їй належить розробка методики для підготовки медичного персоналу. Софія Окуневська стала символом жіночої сили та наполегливості, які допомогли покращити медичну допомогу в Україні та визначили шлях для наступних поколінь жінок-лікарів.

Для Софії Окуневської ми б обрали запашну арабіку Ethiopia Kerisa з солодким післясмаком, бо смачна кава може лікувати душу та серденько.

Соломія Крушельницька - українська оперна співачка, одна з найвидатніших тенорів світу у першій половині ХХ століття. Крушельницька здобула всесвітню славу завдяки своїй неперевершеній техніці співу та музичному таланту. Вона співала на найвідоміших оперних сценах Європи та Америки, зокрема у Метрополітен-опера в Нью-Йорку. За свій внесок до розвитку оперного мистецтва та української культури Крушельницька була нагороджена численними відзнаками та почесними званнями, а її ім'ям названо музичні конкурси та фестивалі.

Ми вважаємо, що Соломія Крушельницька обрала б ароматну арабіку Tanzania Iyenga в кемексі, бо прекрасний голос та прекрасна кава - це ідеальний тандем. 


Марко Вовчок — псевдонім Марії Олександрівни Вілінської. Її твори належать трьом літературам — українській, російській, французькій, проте найбільше вона зробила для українського письменства, збагативши його оригінальними творами. Це перша жінка-письменниця в українській літературі, яка не лише здобула популярність і визнання, а й увійшла в коло таких уже добре відомих корифеїв вітчизняного письменства, як Т. Шевченко та П. Куліш. Вілінська — одна з перших в Україні, хто заговорив про права жінок. У своїх творах вона показувала багатостраждальне життя кріпосної жінки, яка в той час скоріш прирівнювалась до безправної, загнобленої і приниженої істоти.

Видатній письменниці ми б запропонували чашечку Kenya AB зі смаком гранату та полуничного варення, тому що її ягідний смак надихає на творчі здобутки.

Друзі, лімітована лінійка кави з видатними жінками України - це не тільки чудовий спосіб підтримати жінок, які зробили вагомий внесок у наше життя, але й підтримати ідею гендерної рівності та допомогти жінкам розвиватися та досягати своїх мрій. Сподіваємось, що ця лінійка кави стане невід'ємною частиною вашого святкування 8 березня.

Дякуємо всім видатним жінкам та віримо в кожну українську жінку, бо кожна - сильна, незламна та здатна змінити світ.

Ілюстрації для проєкту намалювала дизайнер Карина Груздева.