7 цікавих фактів про каву

Ви наливаєте його, не замислюючись або, що ймовірніше, з метою підбадьоритися і почати думати. Але за вашою ранковою чашкою кави криються цікаві факти.


1. Любителі кави живуть довше.

За даними Harvard Health Publishing, дослідження пов'язують помірне споживання (близько трьох-чотирьох чашок на день) із збільшенням тривалості життя, а також зниженням ризику серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та хвороби Паркінсона.


2. Еспресо в перекладі з італійської означає «вичавлений».

Це стосується способу приготування еспресо - пропускання окропу через пресовану кавову гущу. Також назва співзвучна зі словом expressly, що означає "спеціально". Тобто, напій, приготовлений окремо для кожного гостя.


3. Найдорожча кава у світі може коштувати понад 1200 доларів за кілограм.

Один із найбажаніших сортів одержують із фекалій азіатської пальмової циветти. Котяча істота їсть фрукти, у тому числі кавову вишню, але не може перетравлювати боби. З насіння виходить однорідний, менш кислий напій, званий копі-лувак, але метод виробництва викликав критику з боку захисників тварин.


4. Кілька людей намагалися заборонити каву.

Ще 1511 року лідери Мекки вважали, що стимулює радикальне мислення, і оголосили напій поза законом. Деякі італійські священнослужителі 16-го століття також намагалися заборонити каву, бо вважали її «сатанинською». Однак Папа Климент VII так любив каву, що скасував заборону та хрестив каву у 1600 році.

Ще відносно нещодавно, у 18 столітті, шведський уряд оголосив каву та кавові приналежності (включаючи чашки та страви) незаконними через їх передбачуваний зв'язок із бунтівними настроями.


5. У вас може бути передозування кави.

Але не хвилюйтеся, вам потрібно буде випити близько 30 чашок за дуже короткий час, щоб наблизитися до смертельної дози кофеїну.


6. Бразилія вирощує найбільше кави у світі.

Сьогодні Бразилія виробляє близько третини світових постачань кави. За даними Міжнародної організації кави, це приблизно вдвічі більше в'єтнамського виробництва, яке посідає друге місце.


7. Найбільша чашка кави, колись наповнена цим напоєм, мала висоту 274 см.

Порцію об'ємом 13200 літрів було занесено до Книги рекордів Гіннеса у 2012 році.