Безкоштовна доставка від 350 ₴

0 (800) 75 2526 +38 (050) 366 51 00

Кошик 0

Ваше замовлення

Як навчитися розрізняти дескриптори кави за допомогою колеса смаків

Здавалося б, просто кава, так? Але насправді кава — це один з найскладніших та багатогранних продуктів.

Кожен з нас відчуває різноманітні нотки в ароматі або смаку тієї чи іншої позиції та інколи може впевнено заявити: «Я відчуваю тут смак апельсину/винограду/ягід». 

Дескриптор — це одиниця опису смаку та аромату кави. Наприклад, коли ми відчуваємо смак винограду, горіхів, шоколаду — це по суті і є дескриптори.

Але треба розуміти, що якщо у напої відчуваються ноти апельсина, це ще не означає, що до кави додали апельсин. Це означає лише, що у конкретному лоті утворилися схожі смакоароматичні елементи, які викликали асоціацію саме з апельсином.

Дескриптори не завжди звучать так соковито і смачно, їх може бути багато: різноманітні ягоди, фрукти, квіти, трави, напої, бобові, горіхи і так далі аж до гуми, нафти, солі, і навіть бетону.


У 2016 році World Coffee Research спільно з іншими експертами, що займаються обсмаженням кави, створили цю класифікацію, яку ми звикли називати колесо смаку. Це було найбільше спільне дослідження смаків, яке дозволило об'єднати та структурувати загальні визначення для професіоналів цієї галузі.


Як правильно використовувати колесо кави?

  1. Спочатку потрібно зрозуміти, які базові смаки ви відчуваєте та віднести їх в одну з категорій внутрішнього кола;
  2. Коли визначилися з групою, переходимо до другого етапу: чи є у смаку будь-які додаткові нотки, які описують його більш точніше;
  3. Коли знайшли їх, то рухаємося до наступного кола, а далі вже до зовнішньої межі.
  4. Смак із зовнішнього кола відповідає найточнішому його визначенню та вказується на пачці кави.

Маючи перед очима колесо основних смаків та ароматів, ви будете впевнені, що зможете розібрати як мінімум один дескриптор. 

Вміння чітко їх розрізняти дозволить правильно оцінювати каву, знаходити дефекти та унікальність. 

Навичка розрізняти дескриптори та оцінювати каву корисна не тільки для тих, хто працює в цій сфері, а також і звичайним поціновувачам якісної кави. І звичайно ж тим, хто шарить фішку та мріє стати Q-грейдером (фахівцем, який оцінює якість кави та вирішує, яку позицію вважати спешелті).